Taşyünü Çatı ve Duvar LevhalarıTaş Yünü
Teras çatılarda ısı, ses, su yalıtımı maksadı ile kullanılır. Kaplamasız taş yünü plakadır.

ü  Insulawool tamamen yerli hammadde olan bazaltın yüksek sıcaklıklarda eritilip elyaflaşması ile imal edilmektedir.

ü  Kaplama malzemesi kullanarak dökme, levha, şilte ve boru formunda imalat yapılabilmektedir.

ü  Insulawool, mineral yün grubuna dahil yalıtım malzemeleri olup, ısı yalıtım özelliklelinin yanında yüksek ses yalıtım özelliklerine sahiptir.

ü  Insulawool ürünler, -50 ºC / +750 ºC aralığında kullanılabilirler.

ü  TS EN 13501' e göre A sınıfı yanmaz malzemedir.

ü  Boyutsal kararlılığı vardır. Sıcak ve rutubet etkisi ile boyut değiştirmezler.

ü  Şilte ve levha tipi ürünler TS 901-1 EN13162 standardına uygun olarak imal edilmektedir.

Genel Özellikler

Yüzey Kaplamaları: Insulawool döşeme yalıtım levhalarının, bir yüzü, aşağıdaki malzemelerle fabrikada kaplanmış olarak da üretilir:
-Alüminyum folyo,
-Cam tülü.
Bir yüzü alüminyum folyo, diğer yüzü cam tülü veya her iki yüzü de cam tülü kaplanabilir.
Yangın Dayanımı: Insulawool' un hammaddesi inorganik bazalt kayası olduğu için, TS EN 13501' e göre A sınıfı yanmaz malzemesidir. Insulawool tutuşmaz ve yanmaz. Erime derecesi 1000 ºC' dir.
Isı İletkenliği: Yapılarda kullanılan Insulawool ürünlerinin ısı iletkenliği hesap değeri, TS 825' te mineral yünler için verilen h = 0.040 W/mK olarak alınmalıdır.
Insulawool teras çatı levhası, çıplak ve bir yüzü, cam tülü taşıyıcılı bitüm kaplı olmak üzere, iki çeşitte üretilmektedir.
 

En

60cm

Boy

120cm

Kalınlık

5cm

Üretim Yeri

Türkiye

Teslimat Süresi

Stok Sorunuz

Yoğunluk

150 kg/m³

Paketdeki Levha Adedi

5 adet

 

Uygulama Şekli

Isı yalıtımının altta, su yalıtımının üstte olduğu klasik teras çatı yalıtım prensibine göre uygulanır. Bitümlü teras levhasının üstündeki bitüm kaplama, üzerine gelecek bitümlü su yalıtım örtülerini yapıştırmak içindir. Bu kaplamanın tek başına su yalıtımı yapması beklenmemelidir.

Insulawool, kullanım sıcaklığı çok yüksek olduğu ve yanmadığı için, su yalıtımının hızlı bir şekilde şalümo ile yapılmasına imkân kazandırır.

Çıplak teras levhası üzerine PVC esaslı su yalıtım örtüleri de kullanılabilir.

Türkiye’nin derece-gün bölgelerine göre, iki veya üç kat ısı yalıtım uygulaması gerekecektir. Böyle durumlarda, sadece en üst kat levha bitümlü olacak, diğerleri çıplak olarak kullanılacaktır. Levhalar döşenirken, bir üst katta ek yerlerinin şaşırtılmasını öneririz.

Beton döşemeli çatılarda, sırasıyla, eğim betonu üzerine (mala perdahı veya) tesviye şapı, buhar yalıtımı, bunun üzerine bitümle yapıştırmak suretiyle Insulawool teras levhaları ve su yalıtım katı uygulanır. Yürünen çatılarda döşeme kaplaması ile, yürünmeyen çatılarda ise koruyucu çakıl serilerek bitirilir.

Trapez metal çatılarda, buhar yalıtım katından sonra Insulawool teras levhaları, mekanik tespit ile metal tabana bağlanır. Üzerine su yalıtımı ve yukarıdaki gibi diğer katlar uygulanır.
 

Buradasınız: Ana Sayfa Ürünlerimiz Isı Yalıtımı Taşyünü Çatı ve Duvar Levhaları