Fayans İşçilikleri

Yayınlanma: 14 Ağustos 2012
Gösterim: 2808

Fayans Nasıl Döşenir

 

Banyonuzu değiştirmeye fayanslarınızdan başlayabilirsiniz. Eskimiş fayansların yenileme ihtiyacı doğar ve bununla birlikte banyonuz daha çekici bir durum alır. Fayans döşeme işlemini eğer uğraşmak istiyor iseniz kendiniz bile yapabilirsiniz. Hadi o zaman beraber kollarımızı sıvayalım ve neler yapacağımıza hemen gelelim.

Bir keski alın keskiyi 15 derece yaklaşık olarak başparmak ve işaret parmağınızın arası kadar bir açıya ayarlayın daha sonra keskileme işlemini başlayın. Bu işlemlerden sonra fayanslarınızı sökmeye başlayın diğer türlü kendinizi boş yere yormuş olacaksınız.


Fayanslarınızı kaldırdıktan sonra üzerine ince bir sıva uyguluyoruz bunu yapmamızın nedeni zeminin pürüzsüzleşme yani düz bir hal alması. Sıvanın kurumasını bekleyip daha sonra yeni zemini yani sıvayı yaklaşık olarak 100 kum kalınlığında zımparalamaya başlıyoruz. Şimdi geldik uygun yalıtım malzemesi seçmenize bu konuda size nalburunuz yardımcı olacaktır, yalıtım malzemesini alıp sıvanın üzerine kullandıktan sonra ki aşama fayans yapıştırıcı macun. Burada önemli olan nokta sıvaya değil fayansa macun sürmek ve bir diğer önemli nokta sıvanın kesinlikle tozlu olmaması gerekiyor.
Fayans döşeme işleminde macunu sürmeden önce bir geometrik 
hesaplama yapmanız lazım yani 2 fayans artı yarım fayans gibi. Bu işlemleri yaptıktan sonra fayansınızı temizleyip kurumasını bekliyorsunuz ve fayansların yanlarına şap denilen sıva şekli bir malzeme doldurup kurumasını bekledikten sonra banyonuzun fayansları hazırdır tebrikler.

1 ) Zemin Tabakasının Hazırlanması: Zemin tabakanın kuruluğunu, çatlaklığını ve engebesini iyice gözden geçiriniz. Zemin tabakanın kuru olup olmadığının tespiti için, yaklaşık50 x 50 cm ebatlarında bir adet plastik folyoya ve yapışkan bir banda ihtiyaç duyacaksınız. Öncelikle yerin bir kısmını bir adet duvar fırçası, ya da elektrik süpürgesi yardımıyla temizleyiniz ve hava geçirmeyecek şekilde plastik folyo ve yapışkan bant ile yapıştırınız. 24 saat bekledikten sonra plastik folyo altında buğulu bir nemlilik oluşmuşsa    yada çevresindeki yere göre zemin tabaka oldukça koyu kalmışsa, oldukça önemli bir taban nemi söz konusu demektir. Böyle bir durumda nem ölçümünü yaptırmak için uzman bir şahsa danışınız. Alan zeminden ısıtma üzerinden düzenlenmiş ise, bu gibi yerlerde fayans yapıştırıcısı kullanmanız en isabetli karar olacaktır. Döşemeye başlamadan önce döşeme alt kaloriferi en az 12 saat öncesinde kapatılmış olması gerekir. Zemin tabakadaki olası çatlaklar yapay reçine ile kapatılacak olup, engebeler ise conta macunu yardımıyla düzeltilebilir. Sürme işlemi için düz bir mala ya da macun ıspatulası kullanınız. Üretici verilerini dikkate alınız. Döşemeye başlamadan önce derin fon veya iltisak köprüsü ile yüzeye astar boya çekiniz ve hepsini bir adet boya merdanesi ya da döşemeci fırçası yardımıyla eşit şekilde sürünüz. Bu işlemin arkasından başlangıç hattını tespit etmeniz gerekir. Dış kenarın merkezi üzerinden alanın odak noktası bulunur. Tebeşirli iple çizilen çizgiler ile alanın odak noktası işaretlenir. Bu ipler kılavuz işlevi yapmaktadır. Artık merkezden döşemeye başlanır. Fayans yapıştırıcısını bir adet dişli mala yardımıyla sürünüz. Yapıştırıcı açık kaldığı sürece çalışacağınız kadar kullanınız. Fayans yapıştırıcısının oyukları dolduracak kıvamda olması gerekir.


2 ) Fayans Yapıştırma:
 Başlangıç çizginize ilk fayansı koyunuz. Başlarken muhakkak tüm bir fayans kullanınız. Fayansları yan yana dizmek yerine, ilk olarak fayansı biraz ön kısma koyunuz ve arkasından tutkal yatağına doğru çekerek yerleşmesi gereken yere yerleştiriniz. Şayet fayans tutkalı birleşme yerlerinden taşarsa, derhal temiz bir bez yardımıyla birleşme yerlerinden temizleyiniz. Eğer kenar ve köşelerde tıkanırsanız, köşeyi itinalı bir şekilde çizin ve bir adet fayans keskisi ya da ayırma bıçkısı yardımıyla fayansı istenilen kalıba sokunuz. Fayanslara şekil vermek için en iyi alet elektrikle çalışan fayans keskisidir.

 

3 ) Derzlerin Doldurulması:  Derzleri doldurmak için öncellikle fayans çaprazlarını çıkartınız ve zemini süpürerek temizleyiniz. Akabinde açık kaldığı sürece çalışabileceğiniz kadar derz dolgusu hazırlayınız. Şimdi bir adet derz kauçuğu ile derz dolgusunu derze işleyin. Birkaç dakika sonrasında derz materyali tekrar çıkartılmalıdır. Temizlemeye başlamak için bir adet kovayı temiz su ile doldurun ve taşan derz dolgusunu dairesel hareketler yaparak gidermek amacıyla derz malzemesi çektikten sonra temizliğe başlayınız.Bu işlemi, daire parçaları yok oluncaya kadar tekrarlayınız. Daire parçaları aynı zamanda uygunbir temizlik maddesi yardımıyla daha sonra da fayanslardan arıtılabilir. E çizgisi ve duvar arasındaki alana derz malzemesi konur, aksi takdirde akustik köprünün oluşumu kaçınılmazdır.

 

4 )Kenar Bağlantıları: Fayansların kenar bağlantıları en iyi silikon ile kapatılabilir.

Alçı Hizmetlerimiz

Yayınlanma: 14 Ağustos 2012
Gösterim: 2364

İÇ MEKANLARINIZI DİĞER UYGULAMALARA HAZIRLAR VE ALT YAPISINI SAĞLARIZ... İç mekan , tavan ve duvarlarda her tip boya, badana , duvarkağıdı gibi malzemeleri kaplamaya hazır hale getirmek amacıyla yapılan bir işlemdir.Yapılan boya ve ya duvarkağıdının ömrünü artırdığı gibi uygulama esnasında da tasarruf sağlar.Ayrıca yüzeylerin düz olmaması estetik bozukluk dışında yüzeydeki uygulamanın ömrünü de azaltır. Alçı sıva işlemi ayrıca duvar ve zeminlerdeki çatlakları kapatmak içinde kullanılan bir tamir işlemidir... Unutmayın; "Hiçbirşey bozuk bir zemin üzerinde düz durmaz..."
Boya ve Badana Uygulamalarımız

Yayınlanma: 14 Ağustos 2012
Gösterim: 2651

Boya badana işlerin de uzman kadromuzla yıllardır kaliteli işçilik ve malzemeli satış uygulama hizmetleri veriyoruz. İl çelerin her tarafında hizmetlerimiz mevcuttur. Müşterilerimizin badana boya işlerin de karar verdiğinde iletişim adreslerimizden telefonla randevu alabilirler. Referanslarımızla olduğu gibi işimizi garantili yapıyoruz malzeme ve işçilikte biz garanti veriyoruz.

ü  Duvar boyası ile çalışmalarımızla yapmış olduğu başlıca işler

ü  Yağlı boya, Saten boyası, Silikonlu iç boyalarıSu bazlı duvar boyaları,

ü  Plastik boyası, Duvar boyaları, Tavan boyaları, inşaat boyacılık,

ü  Dış cephe duvar boyaları, Cephe boyaları, cam cilaları, Pencere cilaları,

ü  Vernik,

Özel renkli boyalarımızla Satışı ve boya ustalarımızla da hizmet veriyoruz.

Andıçlar İnşaat Çatı ve İzolasyon Sistemleri boya ve badana işlerimde de kalitesini ortaya koymaktadır. Yapmış olduğumuz çalışma hizmetlerimizin malzeme ürün satışlarımız 1 kalitede olup İşçilik uygulamalarımızın da 1 sınıp ve uzman ekiplerimizce çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmış olduğumuz referanslarımızdan da görüldüğü gibi işimiz 1 sınıf olup garantili çalışıyoruz.

Andıçlar İnşaat Çatı ve İzolasyon Sistemleri hizmetinde yürüttüğümüz işlerin devamında yaptığımız işler, Alçı, boya, Kartonpiyer, Ahşap boyama, Dış cephe boyama.

Buradasınız: Ana Sayfa Uygulamalarımız Dekorasyon Alçı Uygulamalarımız Dekorasyon