Temel ve Perde İzolasyonu

SU İZOLASYONU

ü  Çatı izolasyonu için çok çeşitli ürünler bulunmaktadır. Teras çatıların izolasyonun da P.V.C membran en etkili çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

ü  Temel ve perde izolasyonu yapıların sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları konusunda temel etkenlerden birisidir.
 

ü  Suyun ve nemin beton ve çelik üzerindeki etkileri göz önüne alındığında bu konunun önemi daha iyi anlaşılır.
 

ü  Özellikle doğal su seviyesinin yüksek olduğu deniz, göl yada dere yakınlarındaki yapılarda temel ve perde izolasyonu yapılar için hayati önem taşır.

 

ü  Su deposu izolasyonu; her türlü sanayi tesislerinde ve evlerdeki su depolarının, yüzme havuzlarının ve benzeri

Bölümlerin su sızdırmazlığını sağlama işlerini kapsar. Bu amaçla çeşitli ürünler kullanılabilir. Belirleyici olan su deposunun hangi amaçla ve nerede kullanıldığıdır.

 

  • Yüzme havuzu izolasyonu. Otel, spor merkezi ve lüks konutlardaki yüzme havuzlarının izolasyonunda...
  • Islak hacim izolasyonu. Konutlardaki ıslak hacimlerin izolasyonunda...

 

 

ü  Beton Zemin Yapı ve Genleşme Derzleri; Beton yol veya kapalı alan betonlaşmalarında uygulanan yapı ve genleşme derzlerinde...

 

ü  Çatlak Kontrol Derzleri; beton oluşabilecek rötre veya çeşitli çatlakların önlenmesi için…

 

ü   Su Yapıları Genleşme Yapı Derzleri; İçme suyu Arıtma veya Atık su Arıtma Tesislerinde, duruma uygun derz dolgu malzemesi kullanımı çok önemlidir. Bu gibi tesislerde; İçme suyuna Uygunluk, Kimyasallara ve Güneşe Dayanıklılık gibi şartlar aranmaktadır.

 

ü  Havaalanı Pist, Apron Genleşme ve Yapı Derzleri; Ağır trafik ve hava koşullarına dayanıklı malzemeler ve itinalı bir işçilik gerektirir.

 

ü  Arıtma Tesisleri Yapı ve Genleşme Derzleri İçme suyu Arıtma veya Atık su Arıtma Tesislerinde, duruma uygun derz dolgu malzemesi kullanımı çok önemlidir. Bu gibi tesislerde; İçme suyuna Uygunluk, Kimyasallara ve Güneşe Dayanıklılık gibi şartlar aranmaktadır.

 

ü  Dâhili ve Harici Su Tutucu Bantlar Su yapılarının en önemli malzemelerindendir.

 

DERZ DOLGULARI

 ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMALARI

 

ü  Akrilik Zemin ve Duvar kaplamaları, alışveriş merkezleri, sanayi tesisleri, kapalı ve açık otoparklar gibi çeşitli alanlarda sağlam, güneş etkilerine dayanıklı ve çabuk uygulanabilen bir kaplama yöntemidir.

 

ü  İşletmelerde özellikle hemen trafiğe tekrar açılması gereken mekânlarda rahatlıkla kullanılır. Uygulamadan 1 saat sonra trafiğe açılabilir. Böylelikle işletmenin üretim kaybı önlenmiş olur. Ayrıca kimyasallara ve ultraviyoleye (güneş) dayanıklıdır, asidik ortamlarda ve İçme suyu Tesislerinde kullanılabilir. Epoksi esaslı zemin kaplamaları günümüzde alışveriş merkezleri başta olmak üzere, tüm modern yaşam mekânlarında, hastanelerde, otellerde ve benzeri binalarda temiz ve estetik bir çözüm olarak kullanılmaktadır.
 

ü  Poliüretan esaslı zemin kaplamaları güneş etkilerine dayanıklı, dış mekânlarda kullanılabilecek bir zemin kaplamasıdır. 

 

ü  Yüzey sertleştiricisi uygulaması çalışma mekânlarının zeminlerinde darbelere ve tozumaya karşı kullanılabilir. Yoğun trafik nedeniyle yüzey aşınmalarının etkili olduğu mekânlarda iyi bir çözüm olarak önerilebilir 

 

Buradasınız: Ana Sayfa Uygulamalarımız Su İzolasyonları Temel ve Perde İzolasyonu